BIOREZONANS
Biorezonans jest metodą diagnostyki i leczenia problemów zdrowotnych stosowaną w medycynie alternatywnej polegającą na wykorzystaniu drgań elektromagnetycznych o określonej częstotliwości (zarówno do badania, jak i terapii). Badanie odbywa się zawsze w pozycji siedzącej. W trakcie badania pacjent musi chwycić w dłonie dwa metalowe zakończenia aparatury, w wyniku czego przez jego organizm przechodzi prąd o zmiennych częstotliwościach. Rezonans wszedł do praktyki leczenia pod nazwą terapii MORA (nazwa stanowi połączenie pierwszych liter nazwisk twórców metody). Biorezonans wykorzystuje impulsowe pole magnetyczne do diagnostyki i leczenia. Każdy patogen ma swoją określoną częstotliwość rezonansową (zakres drgań). Zadaniem biorezonansu magnetycznego jest ich wykrycie w organizmie człowieka. Po identyfikacji patogenu, wprowadza się je w drgania, co ma na celu ich eliminację z organizmu.
Założenia metody biorezonansu:
- obrazuje stan zdrowia organizmu i wykrywa choroby;
- każdy patogen obecny w organizmie emituje określony zakres drgań;
- polega na wykorzystaniu wibracji elektromagnetycznych;
- stanowi bezpieczną i bezinwazyjną metodę, nie wywołuje żadnych skutków ubocznych;
Według praktyków biorezonansu działa on na szereg chorób i dolegliwości. Twórcy metody uważają, że za pomocą biorezonansu można odkryć i zwalczać obecność wielu patogenów występujących w organizmie: pasożytów, grzybów, bakterii, wirusów, pierwotniaków. Biorezonans pozwala także na wykrycie najpopularniejszych alergii pokarmowych, usuwa toksyny z organizmu, stanowi uzupełnienie terapii leczenia alkoholizmu, ale i innych szkodliwych dla zdrowia nałogów (palenie tytoniu, zażywanie narkotyków, uzależnienie od cukru, słodyczy). Ponadto biorezonans leczy zaburzenia snu; zaburzenia hormonalne i wspiera walkę z chorobami autoimmunologicznymi.
Badanie biorezonansem trwa z reguły ok. godzinę do nawet dwóch godzin. Całkowity czas terapii jest indywidualny, może potrwać od kilku tygodni do kilku miesięcy.